تبلیغات
Combinatorial Libraries & Cheminformatics شیمی انفورماتیک و شیمی ترکیبی - شیمی انفورماتیک
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
نظر خود را در رابطه با وبلاگ و کیفیت مطالب موجود به من هم بگویید. برای این كاربر یكی از گزینه های زیر را انخاب كنید وسپس بر روی گزینه نتیجه كلیك كنید...


صفحات وبلاگ
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

جمعه 11 مرداد 1387
شیمی انفورماتیک

 علم شیمی اینفورماتیک :

شیمی اینفورماتیک علم استفاده از کامپیوتر و تکنیک های علمی و به کار گیری آن در رشته شیمی است. این تکنیک های کامپیوتری توسط کارخانه های تولید دارو در کشف دارو برای بیماری های مختلف به کار گرفته میشود.
این رشته یک رشته بسیار جدید هست که در دهه 1990 معرفی شده و هنوز یک توافق کامل بر روی این رشته وجود ندارد، با این حال خیلی از تکنیک هائ که امروزه در این رشته استفاده میشود نتیجه تحقیقات متمادی و مداوم علمی، آزمایشگاهی و صنعتی میباشد.
یکی از مشخصات این رشته این است که تمامی تکنیک ها باید بر روی تعداد زیادی مولکول انجام شود تا نتیجه دلخواه به دست آید. با تأکید بر این موضوع که این روشها باید با روشهای کامپیوتری بر روی ساختار شیمیائ دو و سه بعدی ادغام شود.
علم بیو اینفورماتیک معمولاً با ساختار و عملکرد ملکولهای بزرگ مثل اسید نوکلئیک و پروتین سر و کار دارد ولی ملکولهای کوچک هم نقش مهمی در سلول بازی میکنند، این ملکولها با ملکولهای بزرگ فعل و انفعال ایجاد کرده و به عنوان لیگاند، کو-فاکتور و تنظیم کننده عمل میکنند. شیمی اینفورماتیک علمی ست که با تجزیه و تحلیل این ملکولها سر و کار دارد.
یکی از دیتا بیس های که در رابطه با شیمی اینفورماتیک استفاده میشود chemDB میباشد. این دیتا بیس یک مجموعه عمومی کامل از مولکولهای کوچک است که در اینترنت قابل دسترسی میباشد. این دیتا بیس از قالب چند گونه و متعدد مولکولها استفاده کرده و مرتب و اتوماتیک به روز میشود.

نوشته شده توسط بابک باباعباسی ساعت 10:08 ق.ظ موضوع مطلب :‌ معرفی شیمی انفورماتیک ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari