تبلیغات
Combinatorial Libraries & Cheminformatics شیمی انفورماتیک و شیمی ترکیبی
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
نظر خود را در رابطه با وبلاگ و کیفیت مطالب موجود به من هم بگویید. برای این كاربر یكی از گزینه های زیر را انخاب كنید وسپس بر روی گزینه نتیجه كلیك كنید...


صفحات وبلاگ
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

جمعه 11 مرداد 1387

فناوری شیمی‌انفورماتیک (Cheminformatics) نتیجه استفاده از کامپیوتر و تکنیک‌های اطلاعاتی در محدوده مسایل رشته شیمی است. این تکنیک‌های محیط مجازی در شرکتهای داروسازی و در فرایندهای کشف دارو به‌کار می‌روند. واژه نمودار شیمیایی اولین‌بار در سال ۱۷۵۸ میلادی توسط کالن مطرح شد. او از این نمودارها برای نمایش کشش‌ها استفاده کرد که ارتباط بین مواد شیمیایی را نشان می‌دادند. این نتایج هیچگاه به‌طور رسمی منتشر نشده‌اند. واژه شیمی‌انفورماتیک اولین‌بار در سال ۱۹۹۸ میلادی توسط براون تعریف شد: « شیمی‌انفورماتیک ترکیب منابعی اطلاعاتی برای تبدیل داده‌ها به اطلاعات و اطلاعات به دانش برای هدف مشخص اتخاذ سریع‌تر تصمیمات بهتر درحوزه دارو است که به شناسایی و بهینه‌سازی در این حوزه منجر شود.» شیمی‌انفورماتیک کار علمی در هر دو رشته شیمی و علوم کامپیوتر را با یکدیگر ترکیب می‌کند، به‌عنوان مثال در حوزه تئوری نمودارهای شیمیایی و کاوش فضای شیمیایی. پیش‌بینی می‌شود که فضای شیمیایی حداقل دارای ۱۰ به‌توان ۶۲ عدد مولکول باشد. کاربرد اصلی شیمی‌انفورماتیک در ذخیره‌سازی اطلاعات مربوط به ترکیبات است. جستجوی کارآمد چنین اطلاعات ذخیره شده‌ای شامل موضوعاتی است که در علوم کامپیوتر مورد بررسی قرار می‌گیرند، مانند داده‌کاوی و یادگیری ماشین . برخلاف آزمایش‌های واقعی با عملکرد بالا، آزمایش‌های مجازی شامل ایجاد کتابخانه‌های بزرگ مجازی از ترکیبات است که بعداً به یک برنامه اتصال‌دهنده ارایه می‌شوند تا فعال‌ترین اعضا را مشخص کند. در برخی موارد، شیمی ترکیبی برای ایجاد کتابخانه به‌کار می‌رود تا کارایی را در کاوش فضای شیمیایی افزایش دهد. به‌طور معمول‌تر یک کتابخانه متنوع از مولکول‌های کوچک یا محصولات طبیعی آزمایش می‌شود.

نوشته شده توسط بابک باباعباسی ساعت 10:08 ق.ظ موضوع مطلب :‌ معرفی شیمی انفورماتیک ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari